НАШ КЛАС


НАШ 10 КЛАС  

2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК




15.03.23.  Практичне заняття  про культуру і традиції наших предків: «Стежинками минувшини…» 



метою заходу було: знайомство учнів зі звичаями та традиціями українського народу; формувати у дітей моральні цінності у процесі безпосереднього включення у виконання обрядів; залучати дітей до культурної спадщини шляхом вивчення приказок, та народних пісень, збагачення знань дітей про народні обереги та символи; виховувати любов, повагу до своїх національних особливостей, бережне ставлення до народних традицій.

Як і рідна мова, звичаї об'єднують людей в один народ. Того, хто забуває звичаї, карають Бог і люди, а, за українським повір'ям, у батьків, що не дотримуються звичаїв, народжуються діти, дуже стращні на вид.

Дохристиянські звичаї гармонійно переплелися з релігійними, утворивши обряди, які ми маємо на сьогодні: колись Різдво припадало на свято зимового повороту сонця, вісника врожаю та щастя, про що й співається у колядках. У них переплелися мотиви хліборобські, військові, казково-фантастичні, весільні та біблійно-релігійні.

 Обряди охоплюють все життя людини від народження до смерті (пологи, запросини баби-повитухи, відвідини новонародженого та породіллі, хрестини, дівування, заручини, весілля, поховання); всі сфери людської діяльності та сільського господарства (заклик весни, веснянки, перша борозна, зажинки, жнива, обжинки, Спас).

Сімейне життя традиційно супроводжувалось різноманітними обрядами та ритуалами, які в образно-символічній формі визначали певні етапи життя та розвитку, а весілля являло собою справжню народну драму, до якої включались ігрові дії, танці, співи, музика. Народження дитини завжди було визначною подією в житті родини, адже за народним уявленням "хата з дітьми - базар, а без них цвинтар". Вагітну жінку не можна було лаяти та ображати. їй слід було якомога довше приховувати вагітність, щоб ніхто не знав і не врік, щоб не тяжко було родити. Аби дитина була здоровою, до першої купелі лили свячену воду. Дівчаткам додавали меду, молока та квітів, щоб були гарними, а хлопчикам - дев'ясилу, щоб росли здоровими та дужими.

Новонароджену, а особливо хвору чи кволу дитину, треба було якнайшвидше охрестити. У церковному обряді хрещення на перший план виступають хрещені батьки, ролі яких надавали особливого значення. Вони шанувалися як близькі родичі і були для хрещеника другими батьками, бо мали за обов'язок опікуватися дитиною, брати участь у її вихованні, допомагати у скрутну хвилину. Хресні мали бути хрещеними та перебувати у церковному шлюбі.

Після хрещення до хати сходились родичі та сусіди. Не можна було приходити з порожніми руками.

Говорячи про сімейні звичаї українців, слід згадати про приймац-тво, яке було традиційним явищем сімейних відносин та полягало у переході чоловіка до батьків дружини, якщо в цьому була необхідність. За приймаків також вважались посиновлені сироти.

Досить довго на Україні побутував звичай побратимства (посе-стринства) - духовного споріднення та взаємодопомоги. Цей звичай сягає корінням чи не скіфських часів. Зазвичай браталися у присутності односельців. Побратимами найчастіше були люди одинокі. Цей обряд забезпечував допомогу в скрутну годину і прирівнював побратимів до кровних родичів.

 Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.

14.03.23 до Дня українського

добровольця.«Сила нескорених»

Перегляд презентації під гаслом: «Підтримаємо свою армію! Врятуємо Україну!» Учні ознайомляться з історією створення цього свята, дізнаються, що протягом останнього року близько півтисячі сержантів і рядових із бойовим досвідом отримали офіцерські звання у ЗСУ




09.03. 23  Літературний екскурс під час виховної години до народження Т.Г. Шевченка «Кобзар –дух українського народу»

Щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним, адже він - велика і невмируща слава українського народу. У особі Шевченка український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.


Роздумуючи над долею Т. Шевченка, Є. Сверстюк порівняв її з долею євангельського світильника, якого не ховають під стіл, а ставлять на підсвічник, щоби він світив усім і щоб далеко було видно...

01.03. 23 Година толерантності: «Дитинство без жорстокості» (запобігання проявам булінгу)

 

НАШ 9-Б  2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК




Дорогі мої учні, сьогодні ви – випускники!

Ви мабуть вже готові до нових мрій, прагнень і перемог.

Вітаю вас з Останнім дзвінком і бажаю найкрасивішого і  найяскравішого   життєвого шляху!

Як ваша  класна мама,  дякую вам за 5 років різнобарвного шкільного життя. За ці роки  крім навчальних питань ми з вами вирішували чимало насущних проблем. Ми навчались, пізнавали, експериментували, мандрували, веселились і плідно працювали. Я знаю, які ви хороші діти, які у вас добрі серця і я хочу сказати, що ви заслуговуєте більшого успіху у житті. Тому бажаю, щоб все у вас виходило, щоб по сліду успіху вас завжди вели сміливість, рішучість, удача і любов.

СВЯТКОВЕ ВРУЧЕННЯ СВІДОЦТВ ПРО ЗДОБУТТЯ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ 9 КЛАС.   














Дорогі мої учні, сьогодні ви – випускники!


учні, які на 03.06.2022 були у рідному місті



Увага! 

Щоб були безпечні літні канікули!



24.05. 22. Практичне заняття №3 «Професійний компас" 

Мета заняття:

Ознайомити учнів з основними факторами та мотивами вибору професії дослідити власні домінуючі мотиви вибору професії;

Продемонструвати, що професію потрібно обирати через внутрішні чинники – любов та хист .

Задачі заняття:

Навчальна:

Розвиваюча:

Виховна:

Ознайомити з основними факторами та мотивами вибору професії;

Виокремити «сильні» та «слабкі» сторони кожного з мотивів;

Дослідити власні домінуючі мотиви вибору професії;

Інструментарій:

Робочий зошит, додаток, презентація.

Методи роботи:

Робота з презентацією, робота у групах, гра-дослідження, загальне обговорення.







Виховна онлайн - година до дня вишиванки 17.05. «ПОХОДЖЕННЯ ВИШИВАНКИ, ТРАДИЦІЇ ТА ВІРУВАННЯ УКРАЇНЦІВ!».

Мета: поглибити знання учнів про українську вишивку й народний костюм. Виховувати в учнів художній смак, інтерес до українського народного одягу як складової частини духовної культури українців, любов до українського мистецтва, національних традицій, патріотизм і гордість за свою Батьківщину!

кількість учнів -21.




09.05.22 виховна година -
ОНЛАЙН

НЕ   ЗАГАСИТИ   ПАМ'ЯТІ   ВОГОНЬ

МЕТА: виховувати почуття патріотизму, мужність, любов до Батьківщини, пошану до ветеранів Другої світової війни, повагу до свого народу, людяність, чуйність 

кількість учнів -24. 


09.05.22 година спілкування 

 Перші кроки на шляху до єдиної Європи.   метою заходу було познайомити учнів з історією європейських держав, взаємовідносини Євросоюзу та України їх перспективи. Вміти робити публічні виступи, впливати на інших засобами інформаційного повідомлення. Розуміти проблеми сучасного суспільства, які впливатимуть на їх майбутню діяльність. (кількість учнів -24). 

кількість учнів -24. 

03.05.22

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру



Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій під час артелерійського обстрілу





26.04.22

виховна онлайн - година присвячена

Міжнародному дню пам’яті Чорнобиля

мета: закріпити знання здобувачiв освiти про аварію на ЧАС та її наслідки; упроваджувати елементи екологічного виховання; розвивати почуття вдячності та вшанування подвигу ліквідаторів; виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості за її людей та бажання бути їй корисним.
26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. У Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

24.02.22

Что делать во время воздушной тревоги, обстрелов, комендантского часа.

 В Украине действует военное положение и продолжаются боевые действия, так что каждый украинец должен знать основные правила поведения и действий в таких условиях.

Воздушная тревога

  • Если вы услышали гудки сирен, прерывистые гудки предприятий или продолжающиеся в течение нескольких минут звуки громкоговорителя, это означает предупредительный сигнал "Внимание всем". Об алгоритме действий неоднократно сообщали в ГСЧС Украины, он такой:
  • Включите телевидение или радио. Информация будет звучать через официальные каналы в течение 5 минут после звучания сирен.
  • Сосредоточьтесь, прослушайте сообщения и следуйте инструкциям. Оставляйте теле- и радиоканалы включенными. Из них может поступать дальнейшая информация.
  • Обычно во время тревоги на официальных каналах звучит информация от местных властей о воздушной тревоге, во время которой нужно взять запас продовольствия, воды и направляться к ближайшему укрытию.
  • Сообщите об услышанном соседям или знакомым, при необходимости окажите им помощь.
  • В случае чрезвычайной ситуации звоните по телефону 101.

В Украине работает мобильное приложение "воздушная тревога", извещающее об опасности в конкретном регионе. Его можно загрузить в Google Play Market и AppStore.

Как вести себя при обстреле

Если ваше жилище расположено в зоне регулярных вооруженных действий, сначала нужно укрепить окна (к примеру, клейкой пленкой). Так вы избежите разлета обломков стекла. Однако лучше закрыть окна мешками с песком или массивной мебелью.

Обстрел стрелковым оружием

Если вы попали под обстрел стрелковым оружием, то есть из пистолетов, автоматов, винтовок, пулеметов, СБУ советует действовать так:

  • Если вы дома, то спрячьтесь в безопасном месте: ванной комнате или самой ванне. Если это невозможно, лягте на пол, укрывшись предметами, которые могут защитить вас от шаров и обломков.
  • На открытом месте упадите на землю и покройте голову руками. Находитесь у любого выступа или углубления в земле. Укрытием может стать даже мусорная урна.
  • Ваше тело должно быть в безопасном положении: сгруппируйтесь, лягте в позу эмбриона, развернитесь ногами в сторону выстрелов и прикройте голову руками. Когда начнутся выстрелы, откройте рот, чтобы уберечь барабанные перепонки.
  • Ждите не менее 5 минут в укрытии, пока стрельба не утихнет.

Артобстрел, минометный обстрел или авианалет

  • Громкий свист, залп запуска и взрыв снаряда могут означать, что вы попали в зону артобстрела, минометного обстрела или авианалета.
  • Минобороны объясняет, что сам снаряд, как и залп установки, можно заметить и среагировать. Потому лучше постоянно следить за небом. Днем – это дымный след от ракеты, ночью – яркая вспышка.
  • Если рядом есть бомбоубежище и вы услышали сирену – знак "Внимание всем" – срочно идите в укрытие.
  • В укрытии включите телевидение или радио на любом носителе или открывайте страницы официальных государственных каналов. Там в течение 5 минут будет информация о случившемся. Следуйте инструкциям.
  • Оставайтесь в укрытии не менее 10 минут после завершения обстрела, ведь существует угроза его восстановления.

Если вы дома:

Выбирайте место в углу и недалеко от выхода, чтобы мгновенно покинуть дом при попадании снаряда. Прячьтесь в подвале или другом углубленном укрытии, между несущими стенами.

Если вы в транспорте или на улице, то немедленно поступайте так:

Падайте на землю, закройте голову руками или предметами, закройте ладонями уши и откройте рот (это спасет от контузии). Переждите первый обстрел лежа, а затем прячьтесь в безопасном углубленном помещении.

Не оставайтесь в подъездах под арками и подвалах панельных домов или под стенами домов из легких конструкций. Ни в коем случае не прячьтесь у всего, что может взорваться или упасть на вас.

Для укрытия подойдут подземные переходы, метро, укрытие, канава, траншея, яма, широкая труба водостока под дорогой, высокий бордюр, канализационный люк, траншея или канава (подобная окопу) глубиной 1-2 м, на открытом месте.

Если обстрел застал вас в маршрутке, троллейбусе, трамвае, авто – следует немедленно остановить транспорт, отбежать от дороги в направлении "от зданий и сооружений" и залечь на землю.

После окончания обстрела (бомбардировки):

Не торопитесь покидать укрытие. Возможны единичные выстрелы. Покидая место укрытия, не спешите расслабляться.

Добираясь к безопасному месту, обязательно смотрите под ноги. Не поднимайте с земли никаких незнакомых вам предметов. Ни в коем случае не разбирайте самостоятельно завалы от ракет, ждите специалистов по аварийно-спасательной службе, звоните по телефону 102.  

Что делать, если попали под завал дома

  • Призовите на помощь и сообщите, где вы находитесь и что с вами произошло.
  • Спокойно ждите, пока разберут завал.

Если вас никто не слышит:

  • Попытайтесь высвободить руки и ноги.
  • Оцените окружающую ситуацию, по возможности осторожно разберите завал. Старайтесь не задеть то, на чем все держится.
  • Если не уверены в своих силах, терпеливо зовите на помощь.
  • Если есть возможность, воспользуйтесь телефоном, стучите по трубам, батареям отопления.
  • Если никто не слышит, попробуйте разбирать завал.
  • Освободившись, осмотрите себя, по возможности окажите себе первую медицинскую помощь.
  • В случае невозможности покинуть здание нужно подать сигнал любыми способами.
  • В ожидании помощи старайтесь избежать переохлаждения.
  • Если необходима помощь – звоните на линию 102.

Первая медпомощь при кровотечении

Методы контроля критического кровотечения:

  1. тампонирование раны;
  2. жгут;
  3. жмучая повязка;
  4. прямое давление на рану.

Прямое давление на рану самое быстрое и может использоваться как временная остановка кровотечения. Часть тела, на которую опираемся, должна давить максимально всей массой тела. Прямое давление можно использовать как на старте, так и между манипуляциями, если первая из них была неудачной.

Как правильно накладывать жгут

  • использовать при массивных кровотечениях из конечностей, при ампутации или частичной ампутации выше кисти или ступни;
  • накладывать жгут типа Cat можно на одежду;
  • если нельзя визуализировать место кровотечения, жгут наложить максимально высоко на конечность;
  • если края раны можно четко визуализировать – наложить жгут на расстоянии 5-8 см выше раны;
  • если кровотечение не остановилось, воспользоваться еще одним жгутом, который накладывается в упор над первым;
  • в зоне условной безопасности записать время наложения жгута;
  • правильно наложенный жгут может быть размещен на конечности до двух часов;
  • о правильно наложенном жгуте свидетельствует отсутствие пульса на периферии.

Правила поведения во время комендантского часа

  • Во время комендантского часа, период действия которого устанавливают местные власти каждого региона, запрещено находиться на улицах и в других общественных местах, если вы не являетесь работниками объектов критической инфраструктуры (для этого у вас должен быть специальный пропуск).
  • Лица, находящиеся на улицах в запрещенное время, могут считаться членами диверсионно-разведывательных групп.
  • Правило не распространяется на перемещение к укрытию во время сигнала тревоги.

Во время комендантского часа в ГСЧС рекомендуют соблюдать правила светомаски:

  1. заделывать окна;
  2. выключать свет в домах;
  3. гасить уличное освещение своих домов;
  4. убирать с подоконников все лампы, в том числе и фитолампы по уходу за растениями.     

    Как вести себя на блокпостах

    При прохождении блокпостов, нужно:

    • уменьшить скорость автомобиля,
    • заранее приготовить документы для проверки,
    • выключить фары,
    • включить аварийный свет,
    • не вести фото и видеосъемку (выключить видеорегистратор),
    • без разрешения военных не выходить из автомобиля,
    • четко отвечать на вопросы военных,
    • быть готовыми по требованию открыть багажник и осмотреть салон авто,
    • после осмотра и разрешения можно продолжить движение, но не набирать скорость резко,
    • в городе при отсутствии большого количества автомобилей и людей на улицах продолжайте соблюдать правила дорожного движения и поведения в общественных местах.

    Что стоит и не стоит брать в авто

    Возите в авто в военное время:

    1. одеяло или спальник на каждого, каремат,
    2. аптечку,
    3. воду (1-3 л на человека),
    4. зарядки и питания от розеток автомобиля,
    5. домкрат, набор ключей, огнетушитель, "крокодилы" для зарядки аккумулятора, перчатки, знак аварийной остановки, светоотражающий жилет,
    6. горючее в металлической канистре,
    7. запасное колесо,
    8. туристическую лопату,
    9. запас антифриза, смазки для двигателя, тормозной жидкости,
    10. буксировочный трос,
    11. автомобильный компрессор.

    Не стоит возить в авто в военное время:

    1. оружие, если вы не военный и оружие незарегистрировано,
    2. нож с признаками боевого,
    3. любой военный атрибут, включая стилизованную одежду, обувь, сумки и рюкзаки военного типа,
    4. горючее или другую горючую жидкость в хрупкой таре,
    5. при пересечении блок-постов снимите видеорегистратор!       

      Как справиться со стрессом во время войны: советы психологи.

      • Вместо картинок взрывов из новостей лучше визуализировать себе, как будет после того, как все закончится.
      • Не беспокоиться о том, на что нельзя повлиять.
      • Делать все, на что можно повлиять: мыть голову, ходить в душ, пить чай и много воды, стараться есть даже если не хочется, понемногу делать что-то из привычной жизни.
      • Также по возможности нужно обеспечить себе безопасность: в укрытии или в квартире создать максимально возможный уют, хотя в сложившейся ситуации это кажется бесполезным и бессмысленным.
      • Стресс часто оседает зажимами в теле, мы можем этого не отдавать себе отчет, но чувствовать, что нас бьет дрожь, не можем расслабиться и заснуть. С этим можно справиться, приняв горячий душ, еще лучше – петь или громко говорить, не сдерживать эмоций, выливать все, что внутри.
      • Если хочется плакать – нужно плакать, если хочется кричать – нужно кричать, если хочется двигаться – может помочь спорт. Так тело выплеснет накопившееся напряжение и вам удастся поспать.

22.02. 22. Практичне заняття №2 «Що впливає на вибір професії? Стереотипи».

 (пілотний проект «Бесіди про кар’єру» модуль 3 «Планування кар’єри»). 

Метою заняття було: Познайомитися зі стереотипами, модою та їх впливом на вибір професії. Ознайомити з міфами, стереотипами, установками, що впливають на вибір професії; проаналізувати роль «моди» при виборі професії; навчити виділяти та справлятись з своїми «бар’єрами» при виборі професії.

Сьогодні нас з вами чекає дуже цікава тема - що саме впливає на вибір професії. Зазвичай, діти уявляють своє майбутнє дуже яскраво: мріють про успішну кар’єру, хочуть бути космонавтом, ветеринаром чи вчителем, а хтось, можливо хоче стати таким, як тато або мама. Буває, що люди втілюють в життя свої дитячі мрії, але не завжди ми обираємо ту професію, про яку фантазували з дитинства. Людина  дорослішає і питання професійного вибору  вже перестає бути просто мрією, а стає необхідністю. Тоді і виникають запитання: хто я? Які я маю здібності? Який мій життєвий ідеал? Ким я хочу стати? Але на ці питання не так просто відповісти, адже  хтось починає слухати оточуючих, обирати професію, яку порадять батьки або друзі.  Ми бачимо яскраве життя представників відомих професій по телевізору чи в інтернеті, але ми можемо лише здогадуватись, яке воно закулісне життя. Сьогодні ми спробуємо звільнитися від стереотипів та хибних уявлень, які можуть завадити нам зробити правильний вибір – без обмежень. 

Сьогодні ми поговоримо про «Стереотипи» у виборі професії та спробуємо подивитися на світ професії без упереджень. Хто знає Що таке стереотип? 

Стереотип – це сукупність певних вкорінених уявлень, думок, висновків про світ, навколишнє середовище, людей і т. п. А що ми можемо назвати модою в професії?

Чому формуються стереотипи?

Чи можете ви погодитися з тим, що бувають тільки «жіночі» або тільки «чоловічі професії». Піднімуть руки ті, хто вважає, що такий розподіл правильний і потрібен? А хто вважає, що професія – не має мати обмеження тільки для чоловіків або тільки для жінок?  Незважаючи на стереотипи, до списку найкращих перукарів і модельєрів одягу входить багато чоловіків – Діор, Валентино, Кевін Кляін (ці імена знає увесь світ).А чи знаєте ви, що перископ, без якого не може обійтись підводний човен, – це винахід жінки? В наші часи все більше дівчат обирають професії пов’язані з технологіями, енергетикою та IT сферою.


Мода та престижність в Україні:

Топ 5 престижних професій в Україні (за даними Head Hunter):


 



Сьогодні ми з вами побачили, що стереотипи більше заважають та обмежують нас при виборі власної професії. Обираючи свою майбутню професію, визначте власні інтереси та бажання - це найголовніше. Якщо,  хтось вважає, що обрана професія вам не підходить бо ви дівчинка чи хлопчик (або вважає цю професію не престижною) ви завжди можете сказати: що професія не має поділу на чоловічі та жіночі – головне  отримувати задоволення від процесу праці.

15.02.22

Інформаційно-патріотична виховна година 

до Дня пам'яті

 Героїв Небесної Сотні (подіям 22.02.14)

08.02.22. Виховний захід з елементами тренінгу.

«Булінг в інтернеті й діти: як захиститися від агресії в соцмережах»

Знущання в інтернеті / Що робити?


З поняттям «кібербулінг» стикався будь-хто, хто веде активне життя в інтернеті. Це може бути негативний коментар, тролінг, обзивання і приниження, а часом справа може дійти і до справжнього цькування. Об'єктами мережевого булінгу стають люди, які зуміли привернути увагу публіки своїми достоїнствами або ж недоліками. Для когось велика кількість хейтерів може стати індикатором успіху і популярності, для інших - це джерело сумнівів у собі і справжньої небезпеки для життя. Ми вирішили розібратися в цьому питанні і розповісти , що робити, якщо тебе труять в інтернеті.



1. Вибирай співрозмовників

Мовчання - золото, особливо в інтернеті. Щоб не стати жертвою кібербулінгу, потрібно правильно вибирати співрозмовників. Не розповідай подробиць свого життя тому, кого недостатньо добре знаєш. Якщо ти любиш спілкуватися в мережі, то будь обережна, виливаючи душу новому «другові», оскільки сказане тобою може бути використано проти тебе. Те ж саме стосується докладних письмових розповідей про своє життя, мемуарів і одкровень у публічному доступі.

2. Удалі компрометуючі фото

Щоб убезпечити себе і інформацію, представлену у тебе на сторінці, можна обмежити доступ до її перегляду або коментарів, але якщо ти не хочеш опинитися в центрі такої уваги, то перестань викладати компрометуючі фотографії. Негативні коментарі можна ігнорувати або постійно кидати хейтерів у чорний список, а можна спочатку не давати громадськості привід засуджувати тебе або думати про тебе погано. Також твої фотографії можуть бути використані з метою створення про тебе помилкових чуток. За пару хвилин у фотошопі інтернет-садист може створити справжній шедевр, від якого так просто не позбутися.

3. Ніколи не виправдовуйся

Найгірше, що ти можеш зробити, якщо цькування вже почалося, - це в ньому брати участь. Ти можеш залишити одну ємну і геніальну відповідь на заяви хейтерів, але краще не вступати в комунікацію з подібними людьми, так як їх мета - не розмова з тобою, і не бажання допомогти тобі стати краще, не конструктивна критика. Тролі і хейтери прагнуть якомога швидше вибити тебе з колії і змусити загрузнути у власних аргументах. Видаляй коментарі, блокуй користувачів, обмежте доступ до своєї сторінки. Можеш зробити пост з офіційною заявою, щоб привернути увагу співчуваючих, але не вступай в суперечку з тими, хто прагне тебе очорнити.

4. Не вір загрозам

Кібербулінг може супроводжуватися погрозами, мережевим переслідуванням, домаганням і реальною небезпекою для життя. Але, як правило, в число хейтерів завжди потрапляють люди, з'ясовувати стосунки з якими немає сенсу. Вони ніколи не будуть діяти відкрито, не прийдуть на особисту зустріч і не погодяться нести відповідальність за свої слова. Реальні сторінки цих користувачів буде складно відстежити, якщо ситуація раптом стане більш гостросюжетною. Інтернет-цькування - це зручно, оскільки можна чинити сильний психологічний тиск на людину, не виходячи з власного будинку. Тому не втрачай самоконтролю - зрештою, завжди можна звернутися в поліцію, заздалегідь зробивши скріншоти, записи розмов і підтвердження погроз.

5. Ігноруй

Жоден тренд не може жити вічно, якщо його ніхто не купує. Кібербулінг може дійти до крайності, але все одно не буде твоїм вічним покаранням тільки в тому випадку, якщо ти не будеш його підживлювати. Якщо ти потрапила в цькування, дії швидко: вдали всю неоднозначну інформацію про себе, заблокуй доступ до своїх соціальних мереж, використовуй чорний список за призначенням, і головне - не реагуй на тих, хто намагається тебе зацькувати. Звучить так, немов тебе дражнять у школі, але така людська психологія - не можна хайпанути на тому, чого немає.

ПОРАДИ.   Як захиститися від інтернет-шахраїв:  

  1. Перевіряйте інформацію.
  2. Захищайте паролі.
  3. Використовуйте двофакторну автентифікацію (додатковий рівень безпеки).
  4. Користуйтеся офіційними програмами.
  5. Не переходьте за сумнівними посиланнями.
  6. Відключіть у мобільного оператора віддалену заміну sim-карти.

- Не надавайте своїх особистих даних.

01.02.22 Виховна екологічна онлайн година: "Вода, водно – болотні угіддя та життя"

Метою заходу було: ознайомити учнів з історію виникнення Всесвітнього Дня водних ресурсів, з найбільшим багатством Землі – водою та її значенням для всього живого, про зміни станів води в сучасному навколишньому середовищі, критичним станом болотних угідь на планеті та в Україні. Про заходи збереження , охорони  та раціонального використання  водних ресурсів. Формувати у учнів екологічну культуру, сприяти творчому розвитку, розвивати пізнавальний інтерес.  Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до води.




















Причини нестачі води у світі такі: інтенсивне збільшення потреб у воді у зв'язку з ростом чисельності населення планети й розвитком галузей господарської діяльності, що вимагають величезних витрат водних ресурсів; втрати прісної води внаслідок скорочення водоносності річок; забруднення водойм стічними водами. Поряд із проблемою дефіциту прісної води у світі гостро постає проблема чистої прісної води. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже 3 млрд. жителів планети користується неякісною питною водою, 60% захворювань у світі залежить від недоброякісної води.




















В Україні велику частину води беруть із поверхневих вод природних водойм. Вони відкриті і більшою мірою схильні до забруднення. Інститут водних проблем і меліорації прогнозує, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.

У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання Ради Безпеки. Адже це стало загрожувати національній безпеці. Україна має один із найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині — 2,5 тис., Франції — 3,5 тис., Великій Британії — 5 тис. куб. м.

Суттєвими загрозами рікам України є знищення водно-болотних угідь, які є унікальними і надзвичайно корисними для людини природними системами , забруднення, зменшення біологічного різноманіття, обміління чи пересихання через зміну клімату та надмірну експлуатацію у господарських цілях, забудова та розорювання берегів та русел річок, зміна їх природної течії, а також відокремлення окремих ділянок, озер тощо.
Протягом року в Україні з'являлися тривожні повідомлення про обміління водойм в країні. Ще в травні поточного року до критичної позначки дійшло одне з найзнаменитіших озер на Волині - Світязь. У найглибшому озері в Україні вода відійшла від звичних берегів на десятки метрів.





Ми могли б мати достатньо води, якби ми більше цінували і краще розпоряджалися водно-болотними угіддями та водою і сприймали їх як спільну відповідальність.

25.01.22. Онлайн година історичної пам'яті 

"СКОРБОТНА  СВІЧКА ПАМ'ЯТІ СВЯТОЇ", ПРИСВЯЧЕНОГО  МІЖНАРОДНОМУ  ДНЮ ПАМ'ЯТІ  ЖЕРТВ  ГОЛОКОСТУ.

Що таке життя людини ?. Безцінний Божий дар. І ,як написано в Біблії тільки Бог має право давати і забирати життя!Сьогодні ми з вами поговоримо про жахіття 20-го століття,про масові злочини проти людства під час Другої Світової війни . 12мільйонів людських життів така ціна трагедії під назвою «Голокост»,і це тільки приблизна цифра, повного списку жертв не існує. 





Тема «Голокосту» дуже важка психологічно для сприйняття, вона вражає жахливими фото та відео документами. Тож для цього заходу ми намагалися підібрати найбільш коректні матеріали. Але і на них дуже важко дивитись. Та мовчати неможна! Потрібно передавати згадку про геноциди з покоління в покоління, щоб запобігти повторення в майбутньому.

Ми всі повинні зрозуміти , що масштабні трагедії не виростають водночас . Що все це починається з малого зла в серці кожного. І важливо не допустити переродження його в велику ненависть, зло і гріх.

"Крик чорнозему". Документальний фільм про Голокост в Україні

18.01.22-Заходи до Дня Соборності України. Патріотично-виховна година: "У єдності наша сила"!

метою заходу було : поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України. Пригадати ст. 20 Конституції України. Ознайомити з цікавими фактами про Україну. Виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики. Викликати інтерес до вивчення історії України.










11.01.22-Вивчення правил дорожнього руху: 

« Розташування транспортних засобів на дорозі. Зупинка і стоянка»

Виховний захід провів вчитель історії та основ здоровя Придатько Микола Володимирович




Пам’ятка з правил дорожнього руху для школярів

1. Йти до школи треба найкоротшим шляхом, по вулицях з найменшим рухом транспорту.

2. Ходити треба тільки по тротуарах, дотримуючись правої сторони.

3. По дорогах чи вулицях, де немає тротуарів, треба йти з лівої сторони, назустріч транспорту.

4. Будьте обережні біля під’їздів дворів, звідки не очікувано може виїхати автомобіль.

5. Не збирайтеся на тротуарах великими групами, не зупиняйтеся на поворотах, спусках чи підйомах, на мостах і під мостами.

6. Спокійно, без метушні переходьте дорогу.

7. Переходьте вулицю на перехрестях по пішохідних доріжках або в місцях, де є вказівники «Перехід».

8. При переході впевніться в безпеці: подивіться спочатку наліво, дійшовши до середини дороги,- подивіться направо.

9. Не перебігайте дорогу перед близько рухомим транспортом. Пам’ятайте, що автомобіль зразу зупинити неможливо!

10. Автомобілі, автобуси, тролейбуси, які стоять, треба обходити ззаду, а трамваї – спереду.

11. Не чіпляйтесь за рухомий транспорт, не катайтесь на проїзній частині вулиці і дороги на велосипедах, ковзанах, самокатах.

12. Не влаштовуйте ігри на дорозі, тротуарах, мостовій.

14.12.21.-Бiнарний урок ( англiйська мова i географiя). "Європейські країни Великої сімки"
















Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

07.12.21. Зустріч зі шкільною медичною сестрою- Синицею Вікторією Володимирівною. Профілактичне заняття: "Знаєш?  Себе оберігаєш!!!" 

 Мета: під час пандемії ознайомити учнів із COVID-19, шляхами передачі інфекції, сконцентрувати увагу учнів на тому, як діяти в контексті нового коронавірусу, обговорити важливість соціальної дистанції, миття рук та отримати знання, на які симптоми звернути увагу, щоби вчасно отримати медичну допомогу.

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

2 грудня-Міжнародний день за відміну рабства

30.11.21. Виховний он-лайн захід. "Скажи насиллю-"Ні"!". 

Метою заходу було: сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для  людей; переглянути відео- ролики і обговорити питання, як відрізнити конфліктні дії від  насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з однолітками чи іншими людьми

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня у межах акції “16 днів проти насильства”. Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. За даними Організації Об’єднаних націй в світі налічувалося понад 40 мільйонів рабів, за даними Global Slavery Index цей показник сягає 46 мільйонів осіб. Чверть людей, які знаходяться в рабстві, – це діти. Рабська праця використовується здебільшого в будівництві, промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться й ті, хто народився в неволі.

Найважливішими завданнями кожної держави є запобігання торгівлі людьми, покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, та надання повного спектру допомоги особам, які постраждали від цього ганебного явища.

Згідно зі статтями 14 та 15 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.
https://nssu.gov.ua/domashnye-nasilstvo/inform_karta 

27 листопада 2021

до Дня пам’яті жертв голодоморів 

Бесіда-огляд: «Скрижалі пам’яті» 

Мета: поглибити знання дітей про трагічні події 1932-1933 років, показати , що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації проявів українізації, позбавлення українців історичної пам’яті; розвивати вміння виступати перед аудиторією, продовжити формування навичок критичного мислення; виховувати непримиренність до насилля,  повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору.

АКЦІЯ"16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ"
Кампанія "16 днів проти насильства" охоплює такі важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
5 грудня – Міжнародний день волонтера
6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини









23.11.21. Заняття з елементами тренінгу:
 «Привіт! Я – конфлікт!».

Метою заняття було: ознайомити учасників з поняттям «конфлікт», сприяти формуванню позитивного ставлення до людей, бажання оволодіти навичками спілкування і соціальної взаємодії, навчити раціонально і послідовно діяти в конфліктних ситуаціях, познайомити з конструктивними способами розв’язання конфліктних ситуацій, показати значення емоційної сфери людини і її вплив на спілкування в ході конфлікту.

Завдання:

1. Усвідомити конфлікт як природний стан процесу спільної діяльності, зрозуміти причини конфліктів.  2. Навчитись обєктивно оцінювати свої дії та вчинки і дії опонентів.  3. Засвоїти конструктивні стратегії вирішення конфліктів і механізми їх застосування.  4. Навчитися працювати з емоціями в конфлікті, їх регуляцію та відображення.

  

Тиждень дорожнього руху  15.11-21.11.21



16.11.  Заходи до Дня свободи і гідності (21.11). Патріотично-виховна година: «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе». 
Мета: ознайомити учнів з історією виникнення свята;   пояснити поняття « гідність» та «свобода»; формувати  розуміння єдності й цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині  та стати на захист державних інтересів країни.


Тиждень енергозбереження  08.11-11.11.21
   08.11.21.Виховна ОН-ЛАЙН година

Тема: "ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. ПОЧНИ З СЕБЕ!"

Мета: привернути увагу учнів до проблем  використання енергії, ознайомити зі способами економії енергії; розвивати почуття власної відповідальності за енергозбереження; виховувати активність, самостійність, вміння висловлювати власну думку.

КІЛЬКІСТЬ УЧНІВ=20.
З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення.
    Тому, на початку опалювального сезону стало вже традиційним проведення Тижня енергозбереження. В цей період всі ми хочемо відчувати себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови праці та відпочинку.


    Фахівці вважають, що до 40% енергії в побуті можна заощадити простими і безкоштовними заходами і кожна окрема людина може зробити на своєму робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження.
    Адже, розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни.
    Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень.
КОРИСНІ ПОРАДИ ЩОДО РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ В ПОБУТІ
Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту можна розділити на чотири напрями:
1. Заощадження ресурсів: електроенергії, води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами, приймати душ замість ванни, встановити холодильник на значній відстані від джерел тепла, не лишайте електроприлади в режимі очікування.
2. Утеплення приміщення. Заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, стін, модернізація системи вентиляції та інші заходи зменшать втрати тепла в приміщені, в житловому будинку.
3. Встановлення приладів обліку дозволить не тільки платити лише за спожиті ресурси, але і контролювати витрати енергоносіїв та регулювати їх споживання.
4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії.
09.11.21

9 листопада

День української писемності та мови


09.11.21. ЛІТЕРАТУРНА ГОДИНА ОН-ЛАЙН : "ОЙ, ЯКА ЧУДОВА  УКРАЇНСЬКА МОВА"
Для кожного народу дорога йому рідна мова, а нам найдорожча – українська мова. Наша мова співуча, мелодійна, багата. "Рідна мова дорога людині, як саме життя" – говорить народна мудрість.

Мета: розширити і поглибити знання дітей про красу і силу української мови. Продовжувати формувати поняття про те, що кожна дитина має право розмовляти своєю рідною мовою, мовою свого народу і має право вибору вивчати другу мову. Розширювати знання дітей про художнє слово класиків української літератури. Виховувати почуття гордості за свою співучу, чудову українську мову, багату на прислів'я, приказки, казки, скоромовки, загадки, любов до художнього слова, до рідної мови.


- А що таке мова? 
Ми щодня і щохвилини 
Слово в'яжемо до слова,
Мов чудесні намистини 
Так виходить наша мова.

Ой яка чудова українська мова!
Де береться це, звідкіля і як ? 
Є в ній ліс, лісочок, пуща, гай, діброва,
 Бір, перелісок, чорноліс. 
Є іще й байрак. 
І така ж розкішна і гнучка, як мрія...

Є в ній хурделиця, віхола, 
Завірюха, хуртовина, хуга, заметіль.
Та не в тому справа, що така багата. 
Помагало слово нам у боротьбі, 
Кликало на битву проти супостата
Та звучало сміхом на полях плаката,
 І за все це, мово, дякуєм тобі.

02.11.21. 
Що таке віруси та як врятуватися від них?
Як захистити себе від коронавірусу. Поради







28.10.21.  в нашому класі був проведений виховний інформаційний захід памят'і  в дистанційному форматі :
«Часи пройшли, роки минули та ми героїв не забули!». 

З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише уходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідоцтва!

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!
День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося, за даними проекту DilovaMova.com, і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!

26.10.21.  в нашому класі був проведений протибулінговий захід "круглий стіл" в дистанційному форматі :
«Кулак-доказ? Крик- аргумент?». 

головною метою заходу: сприяти формуванню у школярів розуміння, що не фізична сила є справжнім переконливим і вирішаль­ним аргументом у суперечці, знайти шляхи вирішення конфліктів; формувати вміння конструктивно вирішувати конфлікти; уміння сприймати, аналізувати кінофільми, телепередачі та давати оцінку побаченому; виховувати толерантність, уміння порозумітися, долати неприязнь, агресію по відношенню до інших.

Коло дискусійних питань, які виносли на обговорення:

·         - Чи були випадки, коли щодо вас застосовували фізичну силу для досягнення своїх інтересів?

·       -   Як ви поводилися в такій ситуації?

·     -    Чи застраховані ви від того, що ваш суперник не дасть вам відсіч і ви не станете жертвою?

·       -  Як ви розумієте біблійний вислів: «Якщо тебе вдарили по правій щоці, підстав ліву»? То чи треба підставляти ліву щоку?

·       -  Пригадайте прислів'я і приказки, в яких ідеться про способи розв'язання конфліктів та суперечок, про взаємини між людьми.

·         -Отже, народна мудрість говорить, що не можна відповідати на зло злом. А що робити, якщо зовсім не хочеться «підставляти ліву щоку»?

Ророзробили інструктивну картку «Шляхи вирі­шення конфлікту і подолання агресії». Варіант картки

. Вмійте визнати свою помилку.

2.     Не давайте негативної оцінки діям і вчинкам опонента.

3.     Не «читайте нотації» співрозмовнику.

4.     Не потрібно «навішувати ярлики», висміювати, намагатися присоромити іншого.

5.     Не варто диктувати людині, як їй вирішувати проблему, дава­ти поради, про які вона не просить.

6.     Краще зосередитися на тому, як вирішити проблему, а не дис­кутувати про те, хто винен.

19.10.21.  в нашому класі була проведена виховна година в дистанційному форматі :

«Ми патріоти своєї землі!». 


 Метою цього заходу є: сприяння вихованню у молоді глибоких національно – патріотичних переконань, формування високих моральних якостей, виховання нового покоління України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей, толерантності .

Кількість учасників -25.  Кл. керівник Байда Н.В.


перегляд відео про Богдана Гаврилишина


28.09.21 Година пам’яті

«Трагічний події у Бабиному яру»

Головною метою заходу є формування в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злаго­да між людьми — найвищі на землі цінності; розвивати пізнавальну активність, вміння критично аналізувати історичні та літературні факти, робити власні висновки; виховувати почуття патріотизму й національної свідомості.

виступи учнів: Грицай Я, Семенов О., Кононенко В., Соловей В., Кулаковська Д.,  
перегляд відео презентації


Ми вивчаємо Бабин Яр, тому що хочемо, щоб всі почули правду про мужніх борців з нацизмом. Ми вивчаємо Бабин Яр, щоб із вірою та надією дивитися у майбутнє. Ми вивчаємо Бабин Яр, тому, що це була трагедія всього українського народу.




1 вересня 2021-2022 навчальний рік
 




 



 

НАШ 8-Б 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

05.05.21. Виховна година  он-лайн :

"День перемоги історії нашої дата".





28.04.  Інформаційна сторінка для учнів 

"Як захистити себе і родину від коронавірусу"




21.04. 2021 он-лайн зустріч.
"Чорнобиль не має минулого"

З метою поглиблення знань учнів про аварію на Чорнобильській АЕС, виховання любові до рідної землі, для учнів 8-Б класу 21.04.21 в форматі дистанційного навчання було проведено зустріч та оформлено інформаційну сторінку з історичними фактами та посиланням на документальний фільм «Чорнобиль. Точка часу» та "16 фактів про які ви мабуть не знаєте". 


14.04.21.  Як протистояти булінгу:

9 практичних порад

Булінг- не знає меж — він є у кожній країні світу та здатен лишати по собі слід ледь не на все життя. Вчитель, психолог, соціальна активістка, директорка академії та інші люди, що мають безпосередній досвід цькування, діляться своїми роздумами про те, як можна протистояти цій проблемі.

Просити допомоги — не ознака слабкості

Ерік Джонсон, вчитель 6 класу зі штату Індіана, США, та інноваційний педагог TED-Ed:

Не думайте, ніби з булінгом ви зобов’язані впоратися самостійно, і що, якщо ви поскаржитеся комусь або попросите допомоги означатиме, наче ви слабка людина. Самостійно пережити цей досвід — не ознака вашої сили, адже булери саме цього і прагнуть. Цькувальники хочуть домогтися вашої ізоляції, хочуть, аби ви почувалися безпорадно, вони думають, що виглядатимуть сміливцями, поставивши вас у таке положення. Це була помилка, котрої я допустився в дитинстві та через яку все пішло шкереберть. Коли ви ні з ким не говорите про булінг, то у вас складається враження, наче ніхто не розуміє, через що ви проходите і ніхто не може допомогти — і такі монологи у голові стать все голоснішими й голоснішими.

Скаржитися на булінг — не означає доносити

Надія Лопес, директорка Академії Мотт Холл Бріджес, Бруклін, Нью Йорк:

Часто діти бояться стати ябедами, тобто донощиками. Але якщо відвідування школи перетворюється для вас на сильний стрес, якщо вам складно переступати поріг цієї будівлі, або ви остерігаєтеся, що хтось казатиме вам неприємні речі, зачіпатиме чи штовхатиме, то ви маєте про це повідомити. Таким вчинком ви не доносите на когось — ви захищаєте себе.

Оточіть себе союзниками

Джен Джеймс, засновник Crisis Text Line:

Агресори не схильні булити людину, яка знаходиться в групі, тож впевніться, що навколо вас є друзі, люди, з якими ви спілкуєтеся і яким довіряєте. Розуміння того, що на вашому боці є захисники, люди, готові у будь-який момент підтримати, дійсно допомагає.

Ставтеся до агресорів із жалістю, а не ненавистю

Ендрю Соломон, професор клінічної психології у Медичному центрі Колумбійського університету та автор:

У дитинстві я зазнав булінгу, і, думаю, цей досвід сприяв розвитку емпатії в мені. Я завжди хочу бачити в людях почуття власної гідності. Але для тих, хто потерпає від цькувань, найголовніше, пам’ятати, що булінг — це не прояв сили агресора, а, навпаки — прояв його слабкості. І якщо ви можете віднестися з жалістю до цієї людини — що зробити дуже непросто — ви можете захистити своє внутрішнє «Я» від його поведінки.

Здолайте агресорів у власній свідомості

Меґ Джей, клінічна психологиня та доцентка освіти Університету Вірджинії:

Захищатися від агресорів всередині так само важливо як і зовні. Одне дослідження проаналізувало групу людей, котрих затримали як політичних в’язнів у Східній Німеччині. Вони зазнавали психологічного та фізичного насилля. І десять років потому майже дві третіх в’язнів продовжували боротися з посттравматичним стресовим розладом, і лише одна третя — ні. Чому? Менша група переборола насильників у власній свідомості. Попри те, що вони корилися охоронцям та підписували липові зізнання, всередині себе вони були вищі над цим усім. Таємно вони відмовилися вірити у свою поразку, натомість уявляли, як рано чи пізно отримають тріумф.

Зосередьтеся на своїх перевагах — інші теж помічають їх

Шамерон Філандер, учень 6 класу та член of a TED-Ed Club у Кейптауні, Південна Африка:

Якщо ви піддаєтеся булінгу, не забувайте нагадувати собі про всі ті хороші та красиві речі, що у вас є. Ви, як і більшість із нас, знаходитеся тут, аби зробити світ кращим. Немає такої людини, яка б усім подобалася, тож якщо вас хтось не любить і цькує, це зовсім не означає, що всі інші не бачать тих прекрасних якостей, які у вас є.

Особливості, виділені булером, — це те, що робить вас унікальним

Донара Давтян, студентка коледжу і колишній член TUMO TED-Ed Club у Єревані, Вірменія:

Булери постійно намагаються вигадати способи, які б змусити нас почуватися принижено. Але через яку причину вас би не цькували — саме вона і робить вас унікальною людиною! Вони називають вас товстим чи товстою? Виправте їх: ви не товстун, вас просто легше побачити. Вони кажуть, що у вас великий ніс? Скажіть їм, що дихати вам значно простіше, ніж іншим. Все у вас унікальне, таке, як ніщо інше у світі.

Припиніть мститися своїм булерам

Ерік Джонсон, вчитель:

Зупиніться на хвилинку і зрозумійте — те, що ви збираєтеся зробити чи сказати, може мати далекосяжні наслідки. Вас пам’ятатимуть за вашими вчинками та словами. Тож подумайте: як ви хочете запам’ятатися? Як добра людина чи зла?

Підтримайте тих, кого булять

Моніка Левінськи, соціальна активістка:

Ви можете зробити це одразу або пізніше. І ваша підтримка може бути як простим повідомленням у соціальних мережах, так і пропозицією сидіти поруч. Правильне тактовне втручання у ситуацію, коли когось цькують, може принести користь, але такий варіант протистояння булінгу не універсальний і не завжди всім підходить.

Джерело: Ideas.Ted

Illustration: Gyimah Gariba

 

14.03.  виховний захід для учнів 

14 березня – День українського добровольця.

метою якого було познайомити дітей із поняттям "доброволець", дізнатись про роль добровольців у нашій країні та познайомитись із основними добровольчими батальйонами України. Розвивати в учнів любов до України, почуття гордості за українських добровольців, які першими пішли захищати країну в листопаді 2013 року – лютому 2014 року. 

Виховний захід провів вчитель історії Придатько  Микола Володимирович. 

В організації участь прийняли учні: Мікешина А., Кулага Є., Манюкова Х.


21.02.  Інформаційне повідомлення для учнів 

21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

Мовна вікторина до Дня рідної мови 2021

17.02.21 Тематична виховна година: «Вони помирали, щоб жила Україна!» до Дня Героїв Небесної Сотні.

підготували учні: Демченко М., Мірошниченко С.,Сергєєва О.,Лупанова М.,  Папакіна А., Старик А., Мікешина А.



10.02.21 Свято в класі: «  Святий  Валентин – синонім кохання».

підготували учні: Кулаковська Дар'я, Кононенко Вероніка.


















03.02.21 «З першої проби  починається дорога в безодню»
практичне заняття з попередження вживання алкоголю, тютюну, наркотиків.
підготували учні: Савосіна Діана, Соловей Валерія, Юрченко Анастасія.





27.01.21 Проведена година пам'яті Героям битви під Крутами
підготували учні: Демченко Марія і Лемешко Максим. 

Демченко Марія (головна ведуча).











Метою заходу було: розкрити суть , причини трагедії під Крутами ,  її значення, виховувати в учнів інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни , до тривожного сьогодення, вчити шанувати  борців за волю і незалежність України.


26.01.21 Проведена інформаційна п'ятихвилинка до Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту 

перегляд відео - День в історії. 27 січня День пам'яті жертв голокосту 



 20.11.20. Виховний захід до Дня Гідності та Свободи.

провів вчитель історії Придатько Микола Володимирович. 

Метою заходу було: ознайомити учнів з історією виникнення свята;   пояснити поняття « гідність» та «свобода»; формувати  розуміння єдності й цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині  та стати на захист державних інтересів країни.


04.11.20. Практичне заняття №4«Память.Увага. Мислення».             (пілотний проект «Бесіди про кар’єру» модуль 2 «Пізнай себе»).


Викликати інтерес учнів до самопізнання для розвитку себе, як професіонала.

Мета заходу:

Ознайомити з  поняттям «увага», «пам'ять», «мислення».

Сформувати усвідомлене ставлення до «сильних» і «слабких» сторін та методів їх тренування.

Створити умови для вивчення власної  уваги і пам'яті, що необхідні для професійної діяльності.














07.10.2020. Заняття з елементами тренінгу: "Як запобігти проявам кібербулінгу". Провела вчитель Собко Наталія Миколаївна.





23.09. Практичне заняття №3«Інтереси. Здібності. Схильності. Їх вплив на обрану професію». (пілотний проект «Бесіди про кар’єру» модуль 2 «Пізнай себе»).

Мета заняття: Ознайомити з поняттям «інтереси», «здібності», «схильності»

Створити умови для виявлення власних професійних інтересів, здібностей відносно різноманіття професій.

Знайомство з новими поняттями, та вміння аналізувати власну особистість.

Учень дає оцінку своїм інтересам, схильностям та їх значенням щодо майбутньої професії.




Олімпійський тиждень в школі
14.09.20-18.09.20.
СПОРТИВНІ ЗІРОЧКИ НАШОГО КЛАСУ



1 вересня 2020-2021 навчального року
Перший урок "Україна - це я! Україна - це ти! Україна - це ми!"

1 вересня 2020-2021 навчального року  
8-Б клас
21.02.20
7-Б клас
Урок - реквієм : "Ангели пам'яті".
 До дня небесної сотні








29.11.19
Зустріч зі шкільною медичною сестрою Синицею В.В.
профілактичне заняття: "НЕ ДАЙ СНІДУ ШАНС"



22.11.19
Урок реквієм: "Пам'ятаймо минуле заради майбутнього"




15.11.2019
театралізована постанова "Енеїда" Котляревського
тиждень суспільно-гуманітарних наук.
фестиваль: "Розквітай же слово".







1 вересня 2019
перший урок : "Ми єднаймо УКраїну"
7-Б клас


Квітень 2018
6-Б клас    17.04.2018.






















10.04.2018



05.04.
Спортивне змагання в класі:

«Шлях до Олімпу». 





















Березень 2018
Тиждень Всеукраїнського читання.
27.03.18. Лялькова вистава: «Два жадібних ведмежа».





Практичне заняття «Професії моїх батьків» (пілотний проект «Бесіди про кар’єру» модуль 1 «У світі професій») 
карта "Дослідження професій" 
вправа "Дерево професій моєї сім’ї" 

 робота в групах 







14.03. Єдиний день профілактики шкідливих звичок
Практичне  заняття :
« Умій сказати “ Ні!”, якщо пропонують спробувати тютюн, алкоголь або наркотики».

виступ вчителя біології Оліферук О.В. 
про шкоду дії алкоголю на організм людини

Кл. керівник Байда Н.В, демонструє презентацію 
  «Наслідок паління на органах людини!»

 зустріч зі шкільною медсестрою 
Синицею В.В,
"Що таке туберкульоз. Заходи його попередження"





Лютий  2018
Виставка найкращих робіт учнів нашого класу у тижні природничо-математичних наук.



Нагородження учасників Міжнародного природничого конкурсу «Колосок».


 
13.03.18.Заняття - тренінг: 
"Що таке булінг?"
 гра : "Біла ворона"









 Мозковий штурм "Ознаки булінгу".





 вправа "За дверима страху" 












22.01.18. Виховна година до дня соборності України: "Наша сила - в нашій єдності!"





Перегляд і обговорення презентації:
"Голокост- трагедія ХХ століття"












19.12.17. Театралізоване свято в класі. "Святий Миколай по світу йде, радість людям він несе!" 























28.11.17 Перегляд і обговорення презентації: "Шляхи передачі СНІДу"
 


21.11.17. Година спілкування до Дня гідності і свободи України в 5–Б класі. Класний керівник: Байда Н.В.
Метою заходу було  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.







Фото міні - проект «Дерево добра, любові і гідності»
Будь-яка подія має початок і має кінець. Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду, процвітання.



07.11.17 Година спілкування"Що означає бути справедливим"





























31.10.17. Хэллоуин  в школі останнім часом відзначається все частіше, адже це свято є чудовим приводом для цікавого дозвілля учнів у канікулярний час. Але навіть якщо «загальний» Хэллоуин в школі не планується, то ніщо не заважає 5-Б  класу влаштувати власне свято.
Творча самореалізація учнів - одне з основних завдань освітнього процесу. Проведення свята Хеллоуїн в школі - прекрасна можливість, що розташовує до створення необхідних умов для самовираження особистості вихованців.









 14.10.2017

В історії нашого народу є багато героїчних сторінок, та найцікавіша – це історія запорізького козацтва. Тож сьогодні діти згадали як зародилась Січ, як козаки боронили рідну землю, прославляли гетьманів.
Сьогодні в нашій школі відбувся цікавий захід-«Козацькі розваги».
 Серед п’ятикласників пройшли спортивно-інтелектуальні змагання до дня «Захисника Вітчизни та Козацтва України».  Діти виконували вправи притаманні для козаків України .  Окрім  інтелектуальних конкурсів були: «Їзда на конях», «Як козак їсть – так і працює», «Підготовчий до небезпек», «Перетягування канату», «Козацькі притаманки».















 








 
 





































Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Шановні учні, батьки, відвідувачі мого блогу!           Вітаю!  24 серпня  - День Незалежності України! Свободу й правду в Україні Завжди ...